SRMKOVICE OPEN AIR 2020

Blyštiví mimozemšťané vystříkli na hřišti ve Smrkovicích

8.8.2020

V sobotu 8.8. 2020 kolem 21. hodiny na fotbalovém hřišti odstartovala velkolepá show, která mohla připomínat start vesmírné lodi. Záře reflektorů blesky hřmění a tříčlenná posádka na mohutně osvětlené startovací rampě. Kde se vzali, tu se vzali tři ryzí rockeři, kteří dokázali nadšením a repertoárem zaujmout cca 450 přihlížejících.

Start se povedl a přes několik turbulencí za letu dokázali po 2 hodinách bezpečně přistát a užít si pocit, že se sny mohou plnit kdykoliv, kdekoliv a jakkoliv… Zdar koncertu stylově pečetilo několik výstřelů špuntů, předcházející blyštivým výstřikům z lahví sektu… Jestli dosáhli stavu beztíže a jak si let užívali jsme se pokusili zjistit u frontmana a očividně velitele posádky – Ivana Arnicana. 

Kde se vzala ve Smrkovicích tato rocková skupina se zvláštním názvem Blyštivý výstřik?

Byla to jedna velká náhoda a ten mejdan byl fakt hodně vydařenej…. Prostě rock ´n roll 

Hrajete převážně rockové pecky a anglické texty jsou nahrazeny českými – píšete si texty sami?

Zpíváme česky, aby nám každý rozuměl a nechceme vymýšlet to, co už je vymyšlené. Ale kde jsme neměli kam sáhnout, tak jsme si pomohli sami. A když si některé texty poslechneš, tak tam poznáš, jak se nám tady u nás žije a jaká to je prdel. 

Máte nějakou humornou příhodu z hraní, nebo zkoušení?

No myslím si, že už jen to, že naše první zkušebna byla u bubeníka v ložnici a že si málem o mikrofon ve stojanu v noci málem vypíchl oko….  Jo a jednou nám na pódiu přistály bombarďáky, ze kterých by se nechaly udělat záclony do oken vily Tugendhat. Stále pátráme, po té „Popelce“ … …. Kdyby náhodou někdo věděl nějaké Info, nechte nám v redakci kontakt. 

Co bylo důležité pro zdar toho vyjímečného koncertu?

Obrovské odhodlání a hlavně se z toho nepodělat. A fakt tě to musí hodně bavit.

Dosáhli jste během koncertu stavu beztíže?

No jasně, vždycky, když jsme slyšeli odezvu fanoušků a ve chvílích, kdy zpívali s námi. Vlastně když si uvědomím zpětně, tak celý koncert jsme se vznášeli a byli v mírném tranzu.

A co dál? Co chystáte do budoucna?

Do konce roku máme ještě dva koncerty. Ale nechceme samozřejmě přešlapovat na jednom místě. Na příští rok chystáme zbrusu nový program a naši fanoušci se mají na co těšit.

inteligentní dům